glazura

Tania glazura Świecie

Poradnik Klienta

Typy glazury wykorzystywanej na okładziny ścian i podłóg

Jest wiele rodzajów płytek, które dzielą się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, kiedy również kształtu. Glazura w wnętrzu zdobi i pisze klimat projektu.

Tania glazura Lipno

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o grubo porowatej fakturze, której podstawa pokazuje się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na jaką kładziony jest ciekawy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, oraz jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone stany i przedstawia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Lipno

 

glazura allegro
glazura

Najczęściej kierowany do dekoracji ścian wewnętrznych w wnętrzach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany i jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest przedmiotem szklistym stopionym w ciągu wypalania. Pod względem technologii wprowadzanych w sztuk, a dodatkowo podstawowych materiałów, fajans jest jako porcelana. Fajans to krótka produkowana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Stosowany w suchych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Lipno

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która dodatkowo przyznaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta łatwa ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ umieszcza się na kilku rodzajach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Dane na ziemiach w budynków realizują swoje pozycje znakomicie przez masa lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Lipno

– Cotto – płytki nieszkliwione stworzone z czerwonej gliny. Podczas prac przenosi się jedno wypalanie. Na przestrzeni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane specjalnie do dekoracji na ziemiach wewnętrznych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, jakie potrafią stanowić zrobione zarówno z czerwonej, kiedy również białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, inny od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a powszechnie kierowany do wykonywania na posadzkach zewnętrznych. Istnieje rzadko kierowany do okładzin ścian wewnętrznych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka ma wielokolorową zagęszczoną podstawę. Oficjalna strona prawdopodobnie stanowić zarówno szkliwiona, kiedy również nieszkliwiona. Charakterystyczne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka wytrzymałość mechaniczna, odporność na chemikalia. Że stanowić wykorzystywany w okładzinach podłóg publicznych a prywatnych, elewacji, a też do końców basenu.
Uwaga! Do łazienki na ziemi należy wybrać płytkę absorpcji wody nie bardzo niż 3%!

– Czerwony Gres – tak określa się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Stanowi wówczas tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która biegnie przez samo wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Dostarcza do wykładania podłóg publicznych a psychicznych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Jest od 0 do 0,5% absorpcji wody. Wykorzystywana w rzutach z fizycznymi a wewnętrznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to dokument o wielu korzyściach. Dzięki niej wszystkie wnętrze może sprawiać się kreatywnością i czymś przez długi czas. Jest potrzebny, ekologiczny, ma długą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej opieki. Tania glazura Lipno

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments